تاریخچه ارز دیجیتال اتریوم

امروزه اطلاعات شخصی ما مانند رمز های عبور و یا اطلاعات مالی، فقط در دستان ما نیست و عمدتا در سرور های شرکت هایی مثل گوگل، فیسبوک یا آمازون ذخیره می شود. این کار علاوه بر آنکه نگه داری از این اطلاعات را برای ما راحت می کند، آسیب پذیری هایی نیز دارد. امروزه هرکس می داند یک هکر می تواند بدون اطلاع شما به اطلاعاتتان دسترسی کامل داشته باشد و این اطلاعات را سرقت کرده یا تغییر دهند.

 

اتریوم

براون بیلندورف، صاحب وبسایت اپاچی، طراحی متمرکز را گناه اصلی اینترنت می داند و معتقد است ذات اینترنت به معنای غیر متمرکز است. جنبش بلاکچین برای کمک به دستیابی به این هدف به وجود آمده است اتریوم یکی از جدید ترین فناوری ها برای پیوستن به این جنبش است.

اتریوم و بیتکوین دو پروژه متفاوت با اهداف کاملا متفاوت هستند. در حالی که بیتکوین قصد دارد تا بانکداری را تغییر دهد، اما هدف اتریوم استفاده از بلاکچین برای جایگزینی اشخاص ثالث اینترنتی مانند کسانی که داده هارا ذخیره می کنند، است. به طور خلاصه اتریوم می خواهد یک کامپیوتر جهانی و تقریبا غیر متمرکز باشد. با استفاده از اتریوم گره ها یا نود ها جایگزین سرور ها می شوند و نود ها توسط هزاران نفر به صورت داوطلبانه در سراسر جهان به وجود می آیند.

در اتریوم کنترل داده ها به صاحب آن سپرده می شود و همچنین حقوق مخترعین و نویسندگان حفط می شود. ایده اتریوم این است که هیچ کس دیگر بر اسناد شما دسترسی نخواهد داشت و فقط خود شما می توانید ان هارا تغییر داده یا حذف نمایید.

هرکسی می تواند بر روی اتریوم برنامه غیر متمرکز خود را توسعه دهد و بدون ساخت یک بلاکچین جدید و با استفاده از اتریوم ارز دیجیتال مخصوص به خود را بسازد که به ان ها توکن می گویند. امروزه بلاکچین اتریوم میزبان هزاران توکن است. اتریوم واسطه و تمام هزینه های مربوز به دخالت یک شخص ثالث را قطع می کند.

با تعریفات بالا اتریوم یک پلتفرم نرم افزاری است که قصد دارد به عنوان یک اینترنت غیر متمرکز و همچنین یک فروشگاه نرم افزاری غیر متمرکز عمل کند.

کل شبکه اتریوم توسط یک کامپیوتر جهانی به اصطلاح گره پشتیبانی می شود. گره ها کسانی هستند که کل بلاکچین اتریوم را بر روی کامپیوتر خود دانلود می کنند و تمام قوانین اجتماعی سیستم را به طور کامل اجرا می کنند. و به اصطلاح شبکه را درست کار نگه می دارند و در عوض پاداش دریافت می کنند. ارز شبکه اتریوم اتر نام دارد. این قواعد و بسیاری از بخش های دیگر شبکه توسط " قرارداد های هوشمند " دیکته می شوند. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که آینده از آن قرارداد های هوشمند است. زیرا با اجرای قرارداد هوشمن امنیت بیشتری به دست می آید و هزینه های ایجاد قرارداد بین دو نفر را کاهش می دهد.

در سال 2014 یک نابغه روسی به نام ویتالیک بوترین در سن 18 سالگی ، اتریوم را در یک کنفرانس در میامی ارائه داد.

در حالی که تعداد بیتکوین ها محدود و 21 میلیون است، تعداد اتریوم ها می تواند بی نهایت باشد. زمان ساخت هر بلوک در بیتکوین حدود 10 دقیقه است که در اتریوم این زمان 12 ثانیه است! همچنین یکی از تفاوت های عمده این دو تفاوت در استخراج آن هاست. استخراج بیتکوین نیاز به صرف مقداری زیادی انرژی برق دارد و استخراج به طور ویژه و متمرکز در فارم های صنعتی انجام می شود. از سوی دیگر الگوریتم proof of work در اتریوم منجر به استخراج غیر متمرکز توسط خود افراد می شود.

0 نظر

دیدگاه شما

https://github.com/igoshev/laravel-captcha

با تریدهاب بیشتر سود کنید!

همین حالا با تریدهاب مشارکت کنید.