آشنایی با ارز دیجیتال ترون

موسسه سنگاپوری ترون، در سال 2017 توسط جاستین سان تاسیس شد .ترون یک پلتفرم بلاکچینی است که در سپتامبر 2017 و پس از اولین ICO توانست 70 میلیون دلار سرمایه برای توکن خود ترونیکس TRX جذب کند. این توکن تا ژوئن 2018 بر روی شبکه اتریوم و بعد از آن به شبکه اصلی خود یعنی ترون آمد.

ارز ترونیکس از نوع ارزهای غیرقابل استخراج است و تراکنش ها با الگوریتم اثبات (dpos) انجام می شود. در این فرآیند کسانی که یک واحد از ارزدیجیتال این شبکه را داشته باشند، می توانند در فرآیند تایید و ساخت بلاک ها مشارکت داشته و درآمد داشته باشند. در این سیستم هیچ پاداش بلاکی وجود ندارد و درآمد ماینر ها از کارمزدها است. تعداد کل توکن های شبکه ترون 100 میلیارد بوده و نزدیک 66 میلیارد واحد از آن تا به امروز در گردش است. و 34 میلیارد آن تا سال 2020 عرضه نخواهد شد. تقریبا تمام صرافی های رمزارز، از ترون پشتیبانی می کنند.

هدف از ایجاد ترون، ساخت یک شبکه جهانی غیرمتمرکز به اشتراک گذاری مطالب رایگان در حوزه سرگرمی است که صنعتی 1 تریلیون دلاری است. این پلتفرم سازندگان محتوای دیجیتالی را بدون واسطه به مصرف کننده می رساند. در حال حاضر داده ها و ترافیک کاربران توسط شرکت های واسطه مانند گوگل پلی، آمازون، اپ استور، اسنپ چت و ... کنترل می شود. اما ترون به سازندگان محتوا امکان دسترسی مستقیم و بدون واسطه به مشتریان خود را می دهد و همیشه مالک محتوای خود خواهند بود. همچنین به دلیل حذف واسطه، درآمد تولید کنندگان محتوا افزایش یافته و ترافیک وبسایت ها کاهش می یابد.

آینده ترون

با وجود نگرانی ها در مورد غیرمتمرکز نبودن ریپل و داشتن مخالفان بزرگی مثل ویتالیک بوترین، اما ترون علاوه برداشتن تیمی قوی از سرمایه گذاران و توسعه دهنگان، حامیان قدرتمندی نیز دارد. جیهان وو بنیانگذار شرکت بیت مین، یانگ لینکه بیانگذار سامانه BTCC.com ین مینگشان از تاجران صاحب نام چین بخشی از حامیان ترون هستند. شرکت های بزرگ چینی و سازندگان Clash of Kings، Hitters Ux و Nebular نیز از این رمزارز پشتیبانی می کنند. همچنین جاستین سان مدیر عامل ترون، تحت حمایت سرمایه گذار بزرگ چینی جک ما مالک علی بابا قرار دارد

مدیر ترون در کنار مدیر علی بابا

مدیرعامل ترون درباره آینده این شبکه می گوید:

ما در نظر داریم تکانی اساسی به بخش سرگرمی های دیجیتالی بدهیم و معتقدم ترون این تغییرات عمده را ایجاد خواهد کرد

ترون با عمر کمی که دارد اما ثابت کرده است که پتانسیل خوبی برای رشد داشته و دغدغه جمع کردن ایده های جذاب و رشد بازار رمزارزها را دارد.

0 نظر

دیدگاه شما

https://github.com/igoshev/laravel-captcha

با تریدهاب بیشتر سود کنید!

همین حالا با تریدهاب مشارکت کنید.