آشنایی با بایننس کوین یا BNB

صرافی بایننس   binance   یکی از بزرگترین صرافی های ارزهای دیجیتال در جهان است که به طور میانگین در 24 ساعت، یک میلیارد دلار تبادل در آن صورت می گیرد. همچنین آمار کاربران روزانه ی صرافی بایننس بیش از 160 هزار نفر گزارش می شود. محبوبیت بایننس به خاطر ویژگی های کاربردی آن مثل پشتیبانی از چند زبان مختلف و رابط کاربری ساده و توانای بالا در پردازش داده ها است.

 

علت محبوبیت صرافی بایننس

 

این صرافی ابتدا در چین تاسیس شد ولی به دلیل محدودیت های اعمالی از سوی دولت چین، در حال حاضر دفتر مرکزی خود را به جزایر مالتا منتقل کرده است. موسس و مدیر ارشد اجرایی این شرکت چانگ‌پنگ ژائو ( ملقب به CZ ) است که از ثروتمند ترین و شناخته شده ترین چهره های فعال در حوزه رمزارز ها است.

 

binance

 

این صرافی در سال 2017 برای جذب سرمایه اولیه موردنیاز خود یک ICO به ارزش 15 میلیون دلار برگزار کرد و آن را با موفقیت پشت سر گذاشت. این صرافی در قبال سرمایه سرمایه‌گذاران خود به آن ها توکن BNB داد . BNB یک توکن بر بستر اتریوم است و ارز BNB فقط برای تبادل ارزهای رمزنگاری شده با هم طراحی شده و امکان مبادله آن با ارزهای رایج وجود ندارد.

BNB یا بایننس کوین تعداد محدود و مشخصی دارد. قرار است در نهایت 200 میلیون بایننس کوین تولید شود که 50 درصد آن، یعنی  100 میلیون BNB در ico به سرمایه‌گذاران داده شد، 10درصد نیز به سرمایه‌گذارانی که مقدار زیادی از بایننس را به صورت یکجا خریداری کرده اند اختصاص یافت و 40 درصد باقی مانده متعلق به تیم بایننس است.

 

binance

 

صرافی بایننس یکی از مورد اعتماد ترین صرافی های ارزهای دیجیتال است به طوری که هر ارز جدیدی که به این صرافی اضافه میشود قیمتش افزایش چشمگیری می یابد. به ازای هر تریدی که در بایننس انجام شود یک هزارم از کل معامله به عنوان کارمزد برداشته می شود کسانی که توکن BNB را در صرافی بایننس خریداری می کنند می توانند با هزینه کمتری ترید کرده و یا پاداش هایی از طریق این صرافی داشته باشند.

بالاترین قیمتی که تاکنون برای ارز BNB به ثبت رسیده است، 39.57 دلار در تاریخ 22 ژوئن 2019 است.

آینده BNB

با مشاهده عملکرد بایننس در سالیان گذشته ، می توان متوجه شد که این توکن مقبولیت گشترده ای را در این سال ها به بدست آورده است . با بررسی بیشتر حجم مبادلات و قیمت BNB می توان فهمید که این توکن جایگاه خود را در بین برترین آلتکوین ها بدست آورده است. همچنین معرفی دو محصول جدید Binance chain و Binance Dex  نیز نوید پیشرفت چشمگیر این ارز حتی تا 100 دلار را به علاقه مندان نشان می دهد.

 

نمودار ارز دیجیتال BNB

 

نکته جالب توجه دیگر درمورد بایننس، صرف بخشی از درآمدش برای خرید توکن های BNB و سوزاندن آن ها برای کاهش تعداد BNB ها به 100 میلیون است که افزایش تقاضا از یک طرف و کاهش توکن ها از طرف دیگر باعث افزایش قیمت این توکن می شود.

در حال حاضر نگاه سرمایه‌گذاران به این مسئله است که تیم بایننس چگونه برنامه های خود را برای تمرکززدایی بیشتر صرافی خود پیش می برد.

0 نظر

دیدگاه شما

https://github.com/igoshev/laravel-captcha

با تریدهاب بیشتر سود کنید!

همین حالا با تریدهاب مشارکت کنید.