بیتکوین کش و حل مشکل مقیاس پذیری بیت کوین

شبکه بیت کوین هم مانند شبکه های مالی دیگر خالی از اشکال نیست. یکی از مشکلات شبکه بیت کوین، سایز 1 مگابایتی هر بلاک است که باعث می شود هزینه هر معامله بالا برود مشکل اصلی برای افزایش سایز هر بلاک، مشکل انتقال اطلاعات است. به عنوان مثال فرض کنید سرعت حرکت اتوموبیل در جاده ها را به 180 کیلومتر در ساعت افزایش دهیم. اول از همه یک مسئله ایمنی پیش می آید و آن افزایش احتمال تصادفات و سقوط است اما مشکل بزرگتر این است که اکثر وسایل نقلیه قدیمی هستند و برای این سرعت مناسب نیستند و نمی توانند به اندازه کافی سریع حرکت کنند. این مثال دقیقا شبیه به افزایش محدودیت سایز 1 مگابایتی بلوک ها در بلاکچین بیت کوین است.

این مسئله تا مدت ها منجر به اختلاف در جامعه بیت کوین بود و عده ای خواستار افزایش سایز بلوک و عده ای دیگر خواستار کاهش داده های هر بلاک بودند. اما همه معتقد بودند که برخی از اصلاحات لازم است تا بیت کوین بتواند به میزان بیشتری استفاده شود. نتیجه این اختلافات باعث شد تا در اوت 2017 یک شاخه جدید (هارد فورک) از بیت کوین به نام بیت کوین کش ایجاد گردد. سایز هر بلوک در بیت کوین کش، 8 مگابایت است و حدود 2 میلیون معامله در روز قابل پردازش است.

اما چه اتفاقی برای بیت کوین های قبل از این هاردفورک می افتد؟ آخرین بلوک ماین شده قبل از هاردفورک، بلوک 478558 بود بنابراین مثلا اگر 1 بیت کوین قبل از این بلوک داشته باشید، شما به همان مقدار بیتکوین کش بعد از هاردفورک دارید. یعنی شما 1 بیت کوین با یک کلید خصوصی مشابه در دو کیف پول دارید و اگر مقداری از این بیت کوین را انتقال دهید، از کیف پول دوم نیز همان مقدار کم خواهد شد؛ پس دارایی های شما افزایش نیافته است. لازم به ذکر است بیت کوین و بیت کوین کش قابل تعویض نیستند و اکنون این دو کاملا جدا هستند

 

 

0 نظر

دیدگاه شما

https://github.com/igoshev/laravel-captcha

با تریدهاب بیشتر سود کنید!

همین حالا با تریدهاب مشارکت کنید.