تاریخچه ارز دیجیتال تتر

تتر با عنوان realcoin در جولای 2014 توسط شرکت TETHER LTD راه اندازی شد و به طور رسمی در ماه نوامبر همان سال معرفی و سپس شروع خرید و فروش تتر در فبریه 2015 شروع شد. این رمزارز در ابتدا بر روی بلاکچین بیتکوین توسعه داده شده بود و در ژوئن 2017 به بلاکچین لایت کوین انتقال یافت. بخش بزرگی از از اعضای تیم تتر با اعضای صرافی ارزهای دیجیتال BITFINEX مشترک هستند. مدرعامل هردو شرکت، جی ال واندر ولد و مدیر مالی اجرای عملیات هردو شرکت، جیانکارلو دوازینی هستند.

بنیانگذاران تتر

تتر یک ارز رمزنگاری شده غیر قابل استخراج است که پشتوانه ی آن ارزهای فیات مثل دلار، یورو و ین ژاپن هستند که در یک حساب بانکی معین نگه داری می شوند. تتر متعلق به یک نسل جدید از رمزارزها به نام استیبل کوین هستند. یعنی در مقایسه با ارزهای دیگر مانند بیتکوین یا اتریوم ، تتر ها دارای ارزش ثابت هستند و مقدار یک تتر همیشه در حدود 1 دلار است.

شرکت tether limited مسئولیت تولید توکن های تتر را بر عهده داشته و اعلام کرده است که به ازای هر یک واحد تتر، یک دلار را به عنوان پشتوانه ی آن در یک حساب بانکی ذخیره می کند.

چون قیمت تتر همواره ثابت و برابر یک دلار است  معمولا برای سرمایه‌گذاری انتخاب نمی شود اما به سرمایه‌گذاران و تاجران کمک می کند تا بسیار سریع تر از ارزهای دیگر پول خود را تبدیل کنند.

اما تتر در میان رمزارز های دیگر، یکی از بحث برانگیز ترین ها است. شرکت tether limited تاکنون هیچ سندی برای اثبات ادای خود در مورد ذخیره 1 دلار بابت هر تتر ارائه نکرده است و کاربران ارزهای دیجیتال گمان می کنند که این شرکت ذخایر دلاری کافی برای پشتیبانی از تمام تتر های در گردش را ندارد. همین موضوع در زمان های مختلف بر بازار این ارز تاثیر خود را گذاشته است. مثلا در اکتبر 2017 قیمت این ارز تحت تاثیر موج های منفی تا 90 سنت پایین رفت.

هک تتر

همچنین BITFINEX که صرافی مسئول صدور توکن های تتر است مسیر خود را از بانک نوبل در پورتوریکو جداکرد و بدون هیچ دلیل خاصی سپرده های فیات را به تعلیق درآورد و اوضاع برای این ارز بدتر شد.

اما بلا هایی که سر تتر آمده محدود به این دو اتفاق نیست ؛ در نوامبر 2017 حدود 31 میلیون دلار از توکن های تتر به سرقت رفت و شرکت حامی این آلتکوین مجبور شد تا سرویس back_end کیف پول tether.to را متوقف کند و یک هاردفورک اضطراری انجام دهد.

اما تیم تتر همچنان تلاش می کنند تا به کاربران مجددا اطمینان خاطر دهند و از هراس موجود در جامعه کاربران این ارز بکاهد

سپرده‌گذاری و برداشت دلار از صرافی های خارجی اغلب وقت گیر است و این زمان در آخر هفته و تعطیلات رسمی به دلیل بسته بودن بانک ها افزایش می یابد. اما در مقابل، معاملات تتر در چند دقیقه انجام می شود که مزیت بسیار مهم تتر به حساب می آید.

همچنین کارمزد انتقال پول بین کیف پول های تتر صفر است در حالی که برای انتقال پول از طریق سوئیفت، به طور میانگین باید 30 دلار کارمزد پرداخت کرد.

آینده تتر

نمودار قیمت تتر

امروز رمز ارز تتر تقریبا در تمام پلتفرم های صرافی رمزارز قابل دسترس است و با توجه به این موضوع که افراد هرروزه به رمز ارزها علاقه بیشتری نشان می دهند می توان نتیجه گرفت که استفاده از تتر نیز افزایش می یابد و هنوز تتر بهترین گزینه برای حفظ دارایی ها است. ثبات تتر یک ارزش خوب و قابل توجه در دنیای پر نوسان رمزارزها است.

اما کمبود حسابرسی های دقیق و شک تریدر ها به نبود پشتوانه دلاری کافی برای تتر های در گردش باعث شده تا زنگ خطر برای تتر به صدا درآید چرا که از دست دادن اعتماد تریدر ها در آینده چیزی جز سقوط را برای تتر به همرا ندارد. تتری که برای بقا باید با دو رقیب GUSD و TUSD نیز رقابت کند.

1 نظر

  • مرسی از مطالب خوب شما

دیدگاه شما

https://github.com/igoshev/laravel-captcha

با تریدهاب بیشتر سود کنید!

همین حالا با تریدهاب مشارکت کنید.